Właściciele aut, które nie są garażowane, często rano spotykają się z problemami, otwarcia drzwi lub uruchomienia swoich czterech kółek. Niestety chcemy jeździć to i musimy dbać o swój samochód jeżeli nie chcemy mieć porannych problemów.
1. Sztyft ochronny do uszczelek.
Silikonowy preparat w formie sztyftu do zabezpieczenia i konserwacji gumowych uszczelek. Przywraca uszczelkom elastyczność i chroni je przed zamrażaniem. Nadaje się również do zabezpieczenia uszczelek okiennych i drzwiowych w samochodach i domach.
Sposób użycia nie jest trudny, wystarczy nanieść cienką warstwę na uszczelkę, a następnie wetrzeć miękką ściereczką. Preparat taki zapobiega ich starzeniu się, twardzeniu i pękaniu. Nabłyszcza i przywraca ich pierwotny kolor. Koszt takiego preparatu około 13 zł.
2. Odmrażacz do zamków i innych mechanizmów.
Błyskawicznie odmraża, smaruje, konserwuje oraz zapobiega ponownemu zamrażaniu. Takie środki posiadają właściwości antykorozyjne. Sposób użycia jest bardzo prosty wystarczy niewielką ilość preparatu wstrzyknąć do wnętrza odmrażanego zamka lub innego zamarzniętego mechanizmu. Końcówkę zaworu rozpylającego umieszczamy w otworze zamku i energicznie naciskamy pojemnik do otworu zamka.
3. Odmrażacz do szyb.
Działalność takich preparatów jest nawet do -37 stopni C. Efekt działania jest bardzo szybki już po 5 sekundach rozpoczyna się proces odmrażania. Preparat taki nie szkodzi lakierom, uszczelkom i piórom wycieraczek. Odmrażacze usuwają oblodzenie z szyb przywracając dobrą widoczność. Sposób użycia nie jest skomplikowany, wystarczy równomiernie i dokładnie pokryć powierzchnię zewnętrznych szyb samochodowych pryskając je, a następnie ściągnąć pokrywę śnieżną, kryształki lodu oraz zlodowaciałą warstwę szromu. Należy też pamiętać o bezpieczeństwie przy używaniu preparatów aby preparat nie dostał się do oczu wówczas należy natychmiast spłukać wodą przez kilka minut. Należy też unikać wdychania oparów z rozpylonej cieczy.
4. Dodatki do paliw.
Należy pamiętać o odpowiednim poziomie paliw, płynów do chłodnic, który musi być zimowy. Możemy stosować dodatki do diesla, aby przy niskich temperaturach nie powstawała gęsta masa na dnie zbiornika. Przy niskich temperaturach powstaje żelowata masa na dnie zbiorników i temu służą antyżele do diesla. Olej dzięki takim preparatom zabezpieczany jest nawet do – 40 stopni C.
To samo dotyczy pojazdów benzynowych, wlewając do baku dodatkowe środki przed tankowaniem zabezpieczamy nasz zbiornik przed powstawaniem masy żelowej. Dodatkowo takie środki mogą redukować osady na zaworach, zmniejszając zużycie paliwa i przywracają utraconą moc.
W taki sposób używając preparatów i chroniąc nasz samochód unikniemy porannych problemów i niepotrzebnego zdenerwowania.
Dariusz Przytuła
Dodaj komentarz