Już jutro 16 grudnia 2014 r. oficjalnie otwarty zostanie Oddział Neurologiczny oraz pracownia Radiologii Zabiegowej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Rzeszowie.
Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 w sąsiadującej ze szpitalem Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. Gości powita Dyrektor Zbigniew Widomski.
Oddział Neurologiczny posiada 28 łóżek w tym 4 łóżka monitorowane, tak zwane łózka intensywnej opieki medycznej. W skład personelu wchodzi 6 lekarzy specjalistów, 3 rehabilitantów, logopeda, psycholog, 16 pielęgniarek, dodatkowo dyżuruje 1 lekarz specjalista neurolog. Oddział prowadzi pełen zakres leczenia chorób neurologicznych (w tym także leczenie trombolityczne udarów niedokrwiennych mózgu). Do zadań Oddziału będzie należało: diagnostyka neurologiczna:
Oddział współpracuje ściśle z Oddziałem Rehabilitacji celem dalszej kontynuacji poprawy sprawności pacjentów wypisanych z Oddziału Neurologii. Kierownikiem Oddziału jest lek. med. Seweryn Bartosz – Specjalista w dziedzinie neurologii.
W tym samym dniu oficjalnie ruszy Pracownia Radiologii zabiegowej, która od dnia 8 września 2014 pełni ciągły 24-godzinny dyżur dla pacjentów z ostrym zespołem wieńcowym, a od dnia 15 październik Pracownia Radiologii posiada również kontrakt z NFZ na leczenie pacjentów ze stabilną postacią choroby wieńcowej.
Pracownia dysponuje nowoczesnym angiografem Philips Alura XPER FD20, który pozwala na wykonywanie koronarografii techniką angiografii rotacyjnej. Kierownikiem Pracowni jest dr n. med. Piotr Wańczura Specjalista w dziedzinie kardiologii oraz specjalista w dziedzinie chorób wewnętrznych.
Swoje życzenia z okazji otwarcia Oddziału i Pracowni przekazała poseł na Sejm RP z Podkarpacia – Renata Butryn: „Pragnę z całego serca podziękować Panu Dyrektorowi oraz współpracownikom szpitala za wieloletnie starania dotyczące utworzenia oddziałów ratujących życie człowieka. To dowód na to, iż szpital może cieszyć się zaufaniem pacjentów, którzy każdego dnia powierzają swoje najważniejsze dobro – życie i zdrowie. Życzę dalszego dynamicznego rozwoju placówki, wielu sukcesów w tej bardzo trudnej i odpowiedzialnej pracy. Pamiętajcie zawsze o tym, że chory człowiek potrzebuje często, bardziej od fachowej porady, dobroci serca przejawiającej się choćby w życzliwym uśmiechu. Jesteście, jak pisał Stanisław Żeromski, „ręką kojącą wszelką boleść”.
Dodaj komentarz